Kinkiety oraz ich zastosowanie

Zastanawiałeś się kiedyś, co to są kinkiety i do czego służą? Z pewnością, słyszałeś to słowo wiele razy. Głupio jednak się przyznać, że nie ma się pojęcia o czym mowa. Aby zaoszczędzić sobie wstydu wśród znajomych czy w sklepie, poniżej dowiesz się czym kinkiety są.

Jest to nic innego jak lampa. Ma ona jednak specyficzna konstrukcję, która umożliwia powieszenie jej na ścianie. Spotykamy się z nim i w teatrach – sa to jednak kinkiety innego rodzaju. Te teatralne, służą do oświetlania sceny i posiadają metalową tarczę, która odbija światło. Mamy jeszcze trzeci rodzaj kinkietów, które używane były w dawnych czasach kiedy jeszcze stosowano lampy olejne. Był on jednak stojący. Klinkiet wiszący, stał się modny dopiero po wprowadzeniu lamp naftowych w latach 80  – tych.

Dzisiejsze kinkiety

W dzisiejszych czasach, nie mamy już do czynienia z kinkietami naftowymi czy olejnymi. Zazwyczaj nie są także stojące. Również rozmowa zwykłych ludzi nie sprowadza się do urządzeń sprzed wieków. Jeśli więc, zacznie się temat kinkietu lub w sklepie z oświetleniem spotkasz się z tym terminem, nie będziesz musiał się martwić, że dane słowo jest Ci nieznane.

Mimo iż, w teraźniejszości kinkiety odbiegają nieco wyglądem od tych pierwotnych to nadal prezentują się doskonale, a co więcej są niezwykle funkcjonalne i wygodne. Nie ograniczają się jednak do jednego rodzaju. Możemy spotkać się z różnorakimi kształtami, wielkościami oraz materiałami, z których zostały one wykonane.

Kinkiet Klasztorny

Pomimo iż, kojarzy nam się on z zakonem, możemy być bardzo pozytywnie zaskoczeni zarówno jego wyglądem jak i prostotą. Nowoczesnym oraz surowym wnętrzom, nada on tajemnicy oraz stylu rodem z bibliotek z zakazanymi księgami. Jest także wykonany z najlepszej jakości tworzywa. Mocowanie jest drewniane, ale pomalowane na czarno, co dodaje całej konstrukcji charakteru. Oprawka zaś wykonana jest z porcelany, a maskownica z metalu. Kabel doskonale się wyróżnia poprzez wykorzystanie pomarańczowego koloru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *